Klienci naszego biura rachunkowego w Krakowie czy też naszego biura rachunkowego w Warszawie zatrudniający pracowników zastanawiają się czy możliwe jest rozwiązanie umowy o pracę z pracownikiem, którego nieobecność w pracy z powodu choroby przekroczyła dopuszczalne limity określone w art. 53 par. 1 Kodeksu pracy, ale między zwolnieniami lekarskimi występowały przerwy?
Posłużmy się przykładem:
Pracownik ma przyznane świadczenie rehabilitacyjne od 21.05.2024 r. Jednak przed tą datą ciągłość zwolnienia chorobowego nie wynosiła 182 dni. Na okres zasiłkowy 182 dni zsumowały się zwolnienia lekarskie, między którymi występowały przerwy, ale były one krótsze niż 60 dni.
Czy w takim przypadku wypowiedzenie umowy o pracę pracownika będzie możliwe? Jeśli tak to w jakim terminie?
Jeśli przerwy między zwolnieniami były krótsze niż 60 dni to mamy do czynienia z jednym okresem zasiłkowym, który się sumuje. Zatem zwolnienie pracownika będzie możliwe po upływie przebywania przez niego na świadczeniu rehabilitacyjnym przez pierwsze 3 miesiące.
Nasze biuro rachunkowe Kraków:
TEL. +48 12 345 21 06
EMAIL: biuro.krakow@prwt.pl
Nasze biuro rachunkowe Warszawa:
TEL. +48 22 292 47 21
EMAIL: biuro.warszawa@prwt.pl
Zainteresowanych zapraszamy także do pełnego zapoznania się z ofertą naszego biura rachunkowego w Krakowie oraz biura rachunkowego w Warszawie.
W ostatnim czasie klienci naszego biura księgowego kierują do nas pytania dotyczące wprowadzanego ...
Czy osoba posiadająca status słuchacza szkoły policealnej podlega ...